De Franse autofabrikant PSA Peugeot-Citroen heeft in de eerste helft van 2010 de verkopen van voertuigen wereldwijd met 17% zien stijgen, gedreven door sterke verkopen buiten Europa. De op een na grootste autofabrikant van Europa, na het Duitse Volkswagen, verkocht in Europa 1.194.000 voertuigen, 13% meer dan een jaar geleden, waarbij het Europese marktaandeel met een procentpunt werd uitgebreid tot 14,6%.
De Franse automaker verwacht dankzij de lancering van nieuwe modellen als de Peugeot 3008, 5008 en RCZ, en de Citroen-modellen C3 en DS3 in 2010 het Europese marktaandeel verder te kunnen uitbreiden. De automaker handhaaft daarbij de verwachting dat de Europese automarkt in 2010 een krimp van 9% zal laten zien ten opzichte van 2009.
De Chinese markt, waar Peugeot-Citroen in de eerste helft van 2010 49% meer voertuigen verkocht, zal naar verwachting in 2010 een dubbelcijferige groei laten zien na een groei van 27% in de eerste helft van 2010. De Franse automaker heeft in China een marktaandeel van 3,3%.
De verkopen buiten Europa waren in de eerste helft van 2010 goed voor 36% van de totale verkopen, tegen 34% in dezelfde periode een jaar geleden.
In Latijns-Amerika stegen de verkopen met 13% en bedroeg het marktaandeel 5,3%. In Rusland daalde de verkopen van Peugeot-Citroen met 7,6%, ondanks een marktgroei van 3% dankzij slooppremieregelingen.









