Het Kampioenschap van België Rally 2010 is al enige tijd beslist, maar dat geldt niet voor de titelstrijd in de Citroën Racing Trophy Benelux, waarin het erg spannend blijft. Drie piloten maken nog altijd een goede kans op de eindzege in deze competitie. Het drietal strijdt voor een titel die altijd mooi staat op een visitekaartje.
De Nederlander Hans Weijs Jr domineerde het begin van het seizoen en hij is meestal ook de snelste, maar hij heeft de voorbije maanden al te vaak pech gekend. Zo greep hij twee weken geleden nog nipt naast de Junior-titel in het Wereldkampioenschap door een technisch probleem vlak voor de finish in de Rally van Catalonië. Op dat moment had hij het vereiste verschil al gemaakt om op de erelijst onder andere Sébastien Loeb en Sébastien Ogier, de twee fabriekspiloten van Citroën Racing voor 2011, op te volgen. Eerder had Hans al tegenslagen gekend in Roeselare en in de East Belgian Rally. Daardoor start hij in de Condroz Rally met de minst gunstige uitgangspositie van de drie titelkandidaten.
"Het voordeel is dat ik me geen vragen moet stellen," vertelt Hans, die deze week de nieuwe Citroën DS3 R3 mocht voorstellen aan de Belgische pers. "Ik moet voluit aanvallen om te winnen en hopen dat David of Xavier niet op de tweede plaats eindigen. Dat heb ik niet in de hand. Het is mijn derde deelname in Hoei en ik houd van het gladde parcours. Kortom, ik zal voluit gaan dit weekend."
In tegenstelling tot Weijs, beleefde David Croes een catastrofaal seizoensbegin. Met drie opeenvolgende tweede plaatsen in de laatste drie wedstrijden, stelde hij orde op zaken. Daardoor komt hij als leider in de tussenstand aan de start van de grote finale in Hoei.
"Het is altijd beter om met een voorsprong te starten," vertelt de Leuvenaar. "Ik denk dat ik minder stress zal hebben dan mijn tegenstanders in deze beslissende wedstrijd, want ik besef dat het resultaat mijn leven niet zal veranderen. Dat wil niet zeggen dat ik niet wil winnen. Ik zal rijden zoals sinds het begin van het seizoen, wetende dat ik met Weijs niet kan wedijveren op pure snelheid. Maar, ik heb wel ervaring met andere erg snelle concurrenten in het verleden. Die ervaring leert me dat hun snelheid me niet van verschillende titels heeft gehouden. Als ik vlak achter Weijs en voor Baugnet kan finishen, dan is het goed."
Xavier Baugnet start immers exact gelijk met Croes.
"Het is jammer dat ik in St-Vith moest opgeven," betreurt de streekpiloot van deze wedstrijd. "In de Condroz, voor eigen publiek, wil ik in schoonheid eindigen, net zoals twee jaar geleden in een andere merkencup. Meestal rijd ik met occasiebanden. Hier kan ik rijden, dankzij de steun van regionale sponsors, met nieuwe banden. Ik ga niet proberen om Weijs te volgen. Hij heeft meer ervaring en meer middelen. Meestal ben ik wel sneller dan David Croes. Ik hoop dat ik lekke banden kan vermijden en dat andere wagens in de categorieën R2 en R3 geen beslissende rol zullen spelen in onze strijd."
Dit toptrio zal zeker rekening moeten houden met Caren Burton, wiens snelheid we kennen. Burton wil een problematisch seizoen, waarin hij nog geen punt kon scoren, in schoonheid afronden.
In het tweede peloton tracht Thibault Spillebeen zijn voorlopige 6de plaats te behouden in een strijd met Nicolas Damsin, Adrian Fernemont, Christophe Ledent, Valéry Lambenne en... Yves Matton, de organisator-preparateur-coördinator die zich in eigen streek zelf ook nog eens wil uitleven aan het stuur.
Voor de DS3 R3 de fakkel als topwagen in de Citroën Trophy overneemt, willen de vertegenwoordigers van de dubbele chevron bewijzen, op de wegen van de Condroz, dat de C2-R2 MAX een erg competitieve wagen blijft die heel wat a priori krachtigere concurrenten het nakijken kan geven.
Bron: pb citroen racing trophy
Foto's: A. Voorberg - autosportnieuws.be / rally-web.nl










