• Jean François Gatineau nieuwe algemeen directeur Renault Trucks Benelux

    Jean François Gatineau is de nieuwe algemeen directeur van Renault Trucks in de Benelux. Hij volgt in die functie Alain Soudan op en was hiervoor Managing Director Renault Trucks Central Europe. Jean François Gatineau is geen onbekende in de Nederlandse en Belgische transportwereld. Eerder was hij Managing Director van Renault Trucks Commercial Nederland. Lees meer...  
  • Peugeot Partner vernieuwd

    De informatie over de auto is nog summier, maar we weten wel dat Peugeot bijvoorbeeld Euro 5-motoren en e-HDi turbodiesels met start-stopsysteem introduceert.

     

    Lees meer...  
  • Eerste Lada's 'by Renault' in februari

    Het gaat er nu echt van komen. De eerste nieuwe Lada-modellen, ontwikkeld in samenwerking met Renault, zullen eind februari van de lopende band afrollen.

     

    Lees meer...  
  • Nieuwe versies Renault Clio

    De Renault Clio heeft er twee nieuwe versies bij gekregen: de 1.2 16v Acces en de Clio 1.5 dCi 85 Estate. De 1.2 16v Acces vormt vanaf heden het instapmodel van de Clio. De prijs van de driedeurs versie is 12.490 euro, waardoor je voortaan voor 500 euro minder in een nieuwe Clio kunt stappen.

    De standaarduitrusting omvat elektrisch variabele stuurbekrachtiging, een in hoogte verstelbare bestuurdersstoel, front- en zijairbags, centrale deurvergrendeling en een boordcomputer met zes functies.

    Lees meer...  
  • PSA Peugeot Citroën open voor nieuwe samenwerkingen

    PSA Peugeot Citroën staat open voor samenwerking met andere autofabrikanten. Dat zei topman Frederic Saint-Geours van het Franse autoconcern donderdag. Het bedrijf maakte verder bekend dat de verkoop in 2011 met 1,5 procent is gedaald naar 3,5 miljoen auto's als gevolg van een zwakke vraag in Europa. Lees meer...  
  • Frédéric Saint-Geours nieuwe topman PSA

    PSA topman Jean-Marc Gales heeft besloten om op te stappen. Hij wordt per direct opgevolgd door Frédéric Saint-Geours. Gales wordt met ingang van 2 april de nieuwe CEO van Clepa, het Europese samenwerkingsverband van toeleveranciers voor de autobranche. De Luxemburger Gales (49) maakte deel uit van de raad van bestuur van PSA (Peugeot, Citroën) en was verder executive vice-president brands aldaar. Die functie wordt nu overgenomen door Frédéric Saint-Geours. Hij wordt 'directeur de marques'.

    Lees meer...  
  • Renault GB schrapt modellen

    In een poging Renault in Groot-Brittannië weer winstgevend te maken, wordt het business model daar danig aangepast. Dat kost tien modellen de kop, waaronder de Laguna. Renault gaat in Engeland met een rode pen door de prijslijst. Met ingang van februari worden daar de Wind, Modus, Grand Modus, Kangoo Family, de Kangoo besteller, de Laguna hatchback, Grand Tourer en Coupé en de Espace en Grand Espace uit het modellenprogramma geschrapt.

     

    Lees meer...  
  • VVD wil chip op kentekenplaat tegen fraude

    Computerchips op kentekenplaten kunnen voorkomen dat onschuldige mensen boetes krijgen doordat criminelen met gestolen kentekenplaten geflitst worden terwijl ze veel te hard rijden of andere overtredingen begaan. Dat denkt VVD-Kamerlid Charlie Aptroot.

    In een debat met minister Melanie Schultz van Haegen (Infrastructuur) zal hij haar binnenkort vragen specifiek naar deze optie te kijken.

    Lees meer...  
Banner

24 Le Mans: Peugeot verliest #3 na drie uur!

Figaro

De stal van Peugeot is een paardje armer. Pedro Lamy had op zijn Peugeot 908 HDI FAP van het officële team een probleem aan de ophanging en werd naar opgavenpark verwezen, in de auto die hij deelde met Simon Pagenaud en Sebastian Bourdais, die op woendag nog de pole had gerealiseerd voor deze uitgave 24 Uren van Le Mans. Slecht nieuws dus voor Peugeot, maar de Franse renstal heeft wel nog drie wagens bovenaan de tabellen, waaronder ook de Oreca Matmut Peugeot.

 

 

Lamy lag met de #3 aan de leiding op het moment dat de Portugees terugkeerde naar de pits. Het zag er meteen heel slecht uit en Olivier Quesnel bevestigde al snel dat het gedaan was voor de Peugeot van Lamy, Bourdais en Pagenaud. De wagen produceerde rook aan het linker voorwiel, net het wiel waarbij de start ook al rook leek te verschijnen … Omstreeks 17:39 bevestigde Peugeot de opgave van zijn auto met startnummer 3.

Stéphane Sarrazin kwam zodoende aan de leiding, en na bijna drie en een half uur koers is dat nog steeds het geval. Het verschil met teamgenoot Anthony Davidson bedraagt 7 seconden. Loïc Duval staat met de Oreca Peugeot virtueel op het podium. De plaatsen vier tot en met zes worden ingenomen door Audi. Tom Kristensen bestuurt de #7 die voorlopig derde is. Kristensen, nog steeds recordhouder wat betreft het aantal zege´s in Le Mans, gaat vooraf aan zijn teamgenoten Romain Dumas en Andre Lotterer.

meer...
 

Plaats reactie


Beveiligingscode
Vernieuwen

Reacties die voor andere bezoekers informatief of vermakelijk zijn, maken Voitures de France interessanter en levendiger. Schroom dus niet om jouw goed onderbouwde mening te delen of aanvullende informatie te geven. Als je reageert, vragen we je naam en e-mailadres op te geven. Je reactie wordt voor plaatsing gemodereerd op basis van de spelregels.